• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu

Muğla Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Koçluk çalışmaları soruna odaklı olarak değil çözüm ya da çözümlere odaklı olarak yürütülen süreçlerdir. Söz konusu çözüm ya da çözümleri bulacak olan kişi de danışanın kendisidir. Çünkü koçluk bakış açısına göre birey, kendisi için gereksinim duyduğu her türlü kaynağa sahip bir bütündür. Yaşam koçu, danışan konumundaki bireyin sahip olduğu bu kaynakları fark etmesini ve etkin bir şekilde kullanmasını sağlama noktasında destek olur. Danışan birey kendisi ile ilgili nihai kararı alacak olan tek kişidir ve bir karar alma süreci içerisindeyken, o zaman dilimi içerisinde mevcut bir takım alternatifleri arasından kendisi için en iyi olanı tercih eder. Koçluk hizmeti tam bu noktada devreye girer bireyin mevcut durum içerisindeki seçeneklerini arttırıcı bir tutum sergiler. Bireyin sergilediği her davranışın temelinde olumlu bir niyet olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu “iyi niyet” bilinciyle hareket etmek bireyin motivasyon düzeyini arttırır. Yaşamı ile ilgili her türlü sorumluluk kişinin yalnızca kendisine aittir. Koçluk, bireyin kendi hayatının sorumluluğunu üstlenmesini ve adeta bir kaptan gibi kendi gemisinin dümeninin başına geçerek kontrolü ele almasını sağlar.

Muğla Yaşam koçluğu, ruhsal durumu iyi olan, fakat bunun yanında hayatı içerisinde doğru yönü bulma konusunda güçlükler yaşayan veya bu doğrultuda daha etkin bir şekilde ilerleyebilmek adına nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen, yaşamlarını bazı noktalarda  duraksatan ve geçen zaman içerisinde kendilerini mutsuz hisseden ve umutsuzluklara kapılan insanlar için vardır. Muğla Yaşam Koçluğu desteği alma kararınızdan sonraki yapacağımız ilk görüşme içerisinde; hayatınızla ilgili hedefleriniz belirlenir, hedeflerinize ilişkin bazı stratejiler, bu stratejilerinize ait ve sizi hedeflerinize ulaştıracak eylemler oluşturulur. Hedeflerinize yönelik bu eylemler her görüşmede gözlemlenerek tıkanıklıklar varsa giderilerek ilerlenir. Muğla Yaşam Koçluğu sistemi; bireyin, içerisinde bulunduğu mevcut durumundan gerçekleştirmeyi arzuladığı hedeflerine ulaşıncaya kadar, koç ve danışanın beraber belirledikleri program dahilinde işler. Bireyin kişisel yaşam alanları; Mesleki kariyeri, finans durumu, sağlık sorunları, aile yaşantısı, sosyal hayatı ve ilişkileri, bireysel (endişeler, öfke kontrolü sorunu, kendini daha rahat ifade edebilme, stresle başa çıkma, özgüven eksikliği) gibi birçok alanda kişinin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışma yapılır.

İnsanların hayalleri ve hedefleriyle yaşamlarında yaptıkları şeyler arasında genelde büyük bir boşluk vardır. Bir an gelir ve insan söz konusu bu boşluğun farkına varır ve bir uzmandan destek almaya karar verir. Farkına varmış olduğu şey, hali hazırda gittiği doğrultuda gitmekte ısrar ederse hayallerine ulaşamayacağıdır. Fakat bunun farkına varmış olsa bile hangi doğrultuda ilerlemesi gerektiğini henüz fark etmemiş durumda değildir. Muğla Yaşam Koçu bireye bu konularda destek olacak ve kişiye yol arkadaşlığı yapacaktır.

Muğla Yaşam Koçluğu ile ilgili detaylı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Yaşam Koçluğu başlıklı 1777 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın